Zwroty i prawo odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i co do zasady bez ponoszenia kosztów. W myśl Art. 38 ustawy o prawach konsumenta pkt 5 wzmiankuje o przedmiotach, które konsument otrzymuje w zapieczętowanym opakowaniu i które ze względów higienicznych nie podlegają zwrotowi, jeżeli opakowanie zostało otwarte. Towar wysyłany do klienta zapakowany jest w przezroczystą folię opatrzoną plombami, stąd będzie można zapoznać się z wyglądem nadesłanego towaru, natomiast nie będzie można go odplombować i wyjąć z opakowania. Warunek taki podyktowany jest sprzedażą produktów przeznaczonych dla niemowląt i dzieci, a względy higieniczne są dla nas w tym przypadku priorytetowe.

W razie odstąpienia od umowy, umowa nie dochodzi do skutku (jest uważana za niezawartą), a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań, za wyjątkiem ściśle określonych kosztów.

Termin 14 dni liczy się według ogólnych reguł wynikających z Kodeksu Cywilnego, zatem obejmuje on dni kalendarzowe, a nie robocze. Ponadto, w przypadku zakupu rzeczy, termin na odstąpienie od umowy biegnie od dnia następującego po dniu, w którym rzecz została dostarczona;

Konsumentowi zostaną zwrócone wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy. Będzie to dokonane przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Koszty dostawy zostaną zwrócone, ale tylko najtańsze spośród zawartych w naszej ofercie.

Natomiast to konsumenta obciążają koszty zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy. Ponadto konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i jej funkcjonowania.

Zwrot płatności nastąpi najpóźniej w następnym dniu roboczym po otrzymaniu zwracanego towaru na wskazany niżej adres:

Fluffy Baby

ul. Rajska 8

32-086 Dziekanowice

 

 

 

Obsługiwane formy płatności
Blog
Poznaj bliżej nas i nasze produkty!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl